Trendy nám prinášajú mnoho zmien. Jedným z trendov sú aj gélové nechty. Mnoho žien si ich veľmi obľúbilo a už by nemenilo za nič iné. Viete ako prebieha modelácia takýchto nechtov? A čo tak výhody a nevýhody? Poďme sa pozrieť na to ako prebieha tvorba gélových nechtov a na rôzne typy Uv gélov na nechty.
Modelácia takýchto nechtov prebieha najskôr úpravou prírodného nechtu. Vrchná vrstva nechtu sa zabrúsi a upraví tak aby bolo možné aplikovať gél alebo priamo umelé nechty. Ak nechty predlžovať nechceme, stačí nanášať gél na prírodné nechty. Rozhodnutie je na vás, čo konkrétne preferujete. Akú dĺžku, tvar či farbu to všetko si môžete zvoliť samé.
Po úprave nechtu prebieha samotná modulácia. Používa sa špeciálny Uv gél pomocou ktorého sa vytvaruje požadovaný tvar nechtu. Následne sa nanesie podkladový gél a potom už konkrétna farba gélu, ktorú si zvolíme. Farebný gél sa nanesie dva krát. Po tomto procese sa už necht iba očistí a ošetrí ochranným lakom a olejčekom. Nechty sú hotové!
Čo sa týka výhod patrí tu určite trvácnosť a to až jeden mesiac. Farba sa nezničí ani nijako inak nepoškodí a vydrží dlho krásna. Nechty sú lesklé a nestrácajú na kráse ani po čase. Pri bežnom laku sa vám farba zničí aj pri bežnom umývaní rúk alebo otretí o nejaký ostrejší predmet. Práve toto sa vám pri gélových nechtoch nestane.
Nevýhodou je určite to, že sa prírodný necht ničí. Po odstránení gélu, sú nechty ako z papiera a kvalita nechtov sa výrazne zníži. Nie je to však trvácne a postupom času sa dajú znovu dokopy. Na iné nevýhody som doteraz neprišla, iba ak manipulácia s predmetmi. Trvá to chvíľu, kým si zvyknete na nechty, no netrvá to dlho. Po čase vás môžu nechty bolieť a treba si od nich dať na chvíľu pauzu. Všetky tieto nevýhody však nie sú nijako nezvládnuteľné a krásny vzhľad nechtov vám za to určite stojí!